Вівторок, 23.04.2024, 22:32
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Наше опитування
Оцените мой сайт
1. Отлично
2. Хорошо
3. Ужасно
4. Неплохо
5. Плохо
Всього відповідей: 69
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Загальна безпека

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

 

Правила безпеки життєдіяльності під час опалювального сезону

Під час опалювального сезону знову гостро постає проблема нехтування громадянами правилами безпеки при користуванні газовим та пічним опаленням. За статистикою, більшість пожеж виникає в житлових будинках людей. Найчастіше причиною тому є необізнаність та безвідповідальність господарів.

Так, з початку року на територій області виникло 3142 пожежі, під час яких загинуло 73 особи, включаючи 2 дітей. Травми різних ступенів тяжкості отримали 47 громадян, з яких 4 дітей. Врятувати від вогняної стихії вдалось 72 людей, з них 8 – діти. В період опалювального сезону 2013-2014 року сталось 86 пожеж, причинами яких стало порушення правил користування пічним опаленням. На них загинуло чотири людини, двох вдалося врятувати. З причини порушення правил використання газового обладнання в 2013 році виникло 8 пожеж, внаслідок яких загинула одна особа, ще одну людину вдалось врятувати. А тільки з початку поточного року з цієї ж причини сталось 13 займань, під час яких врятована одна людина.

Як відомо, виникненню будь-якої пожежі можна запобігти. Для цього треба знати та дотримуватись елементарних правил безпеки.

Рятувальники рекомендують:

Головний заклик вогнеборців – зігрівайтеся безпечно! І якщо ви не маєте можливості витратити гроші на сучасний обігрівач, є кілька перевірених часом способів, аби не мерзнути взимку.

По-перше, утепліть вікна. Зробити це можна поролоновими стрічками, скотчем для обклеювання вікон або папером-самоклейкою. Майже безкоштовний метод – самотужки вирізати смужки із паперу чи ситцевої тканини, обмокнути їх у мильний розчин і обклеїти вікна. По-друге, доведено, що тепло випромінюється через віконне скло. Тому на зиму краще повісити на вікна щільні штори. Значення має й колір. Краще, щоб вони були світлими, бо темні штори поглинають більше тепла. Якщо помешкання опалюється чавунними батареями, то можна їх пофарбувати у темний колір. У даному випадку ви отримаєте на 5-10% більше тепла. Також можна взяти лист фанери і обклеїти його алюмінієвою фольгою. Після чого засунути за батарею. Таким чином тепло буде відображатись і потрапляти безпосередньо в кімнату, а не гріти стіну.

Виходячи з вище зазначеного, просимо Вас сприяти проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення та рекомендуємо:

1. Довести до педагогічних та трудових колективів, дітей та батьків основні правила пожежної безпеки (Додаток 2, 3, 4).

2. Спільно з службами цивільного захисту в містах та районах:

2.1. Активізувати роботу щодо проведення профілактичних заходів, які стосуються попередження виникнення пожеж та інших надзвичайних ситуацій;

2.2. Продовжити роботу по навчанню населення основним правилам пожежної безпеки;

2.3. Провести додаткові виховні години з основних правил пожежної безпеки (Додаток 2, 3, 4).

3. Провести додаткові інструктажі з правил пожежної безпеки серед працівників та трудових колективів.

4. Про проведену інформаційно-роз’яснювальну роботу надати письмову відповідь до Відділу зв’язків зі засобами масової інформації та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Запорізькій області за адресою: м. Запоріжжя, вул. Грязнова, 65.

Щиро запрошуємо до співпраці, яка є необхідною для підвищення рівня обізнаності людей щодо правил безпеки життєдіяльності. Лише разом ми зробимо життя безпечним!

Додаток 2

 

Правила безпеки при користуванні газовими приладами

Перевіряйте тягу до включення та під час роботи газових приладів. При відсутності або слабкій тязі в димоході – не користуйтесь газовими приладами – це смертельно небезпечно. Подальше користування газом в цих випадках можливе тільки після перевірки димоходів спеціалістами.

Вмикайте в роботу газові прилади тільки після того, якщо ви переконані, що всі крани на приладах і перед ними закриті. Не відкривайте кран на газовому приладі, не маючи в руках запаленого сірника, заздалегідь піднесеного до пальника приладу.

Якщо ви відчули запаху газу – негайно припиніть користування газовими приладами, перекрийте крани пальників газової апаратури та на опусках перед нею. Відкрийте вікна для провітрювання приміщення, не запалюйте вогонь, не вмикайте і не вимикайте електроприлади.

Забороняється:

  • залишати без догляду працюючі газові прилади;

  • самовільно проводити газифікацію квартир, будинків, тощо, перестановку, заміну, відключення старих і підключення нових газових приладів, ремонт газового обладнання і газопроводів;

  • допускати до користування газовими приладами дітей, а також осіб, які не пройшли спеціальний інструктаж на підприємстві газового господарства;

  • ставити на плити виварки та інший посуд з широким дном без високих конфорок чи підставок;

  • використовувати для сну і відпочинку кухні та інші приміщення, де встановлені газові прилади;

  • обігрівати приміщення та сушити білизну за допомогою газових плит, а також прив’язувати до газопроводів і лічильників мотузки.

В газифікованих приміщеннях вентиляційні канали повинні бути постійно відкриті, а при користуванні газовими приладами необхідно відчиняти і кватирки. По закінченні користування газом закрийте крани на газових приладах і перед ними. Місце витоку газу з газопроводу перевіряйте за допомогою мильного розчину. Використовувати для цієї мети вогонь категорично забороняється. Для всіх газових приладів і газопроводу має бути вільний доступ. Не допускайте заливання працюючих пальників. Не дозволяйте ремонтувати газові прилади стороннім особам.

Пам’ятайте, лише дотримуючись правил безпеки, будучи уважними до себе та ближніх, ми зможемо уникнути більшості «сезонних» небезпек»! У разі виникнення пожежі – негайно телефонуйте «101»!

Додаток 3

 

Правила безпеки при експлуатації пічного опалення

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення – досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року. З метою попередження загибелі людей Головне управління ДСНС України у Запорізькій області звертається із проханням дотримуватись наступних правил:

  • перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі. Очищення опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі від сажі та різноманітного бруду необхідно проводити не рідше одного разу на три місяці;

  • біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід закріпити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

  • печі повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій, що відповідають вимогам будівельних норм;

  • усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

  • відстань від печей до товарів, стелажів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів - не менше 1,25 м;

  • золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Забороняється:

  • залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними дітям;

  • користуватися печами, які мають тріщини;

  • розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

  • сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

  • застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

  • використовувати для печей дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

  • здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

  • закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

  • зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

  • використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи.

 

Пам’ятайте, лише дотримуючись правил безпеки, будучи уважними до себе та ближніх, ми зможемо уникнути більшості «сезонних» небезпек»! У разі виникнення пожежі – негайно телефонуйте «101»!

Додаток 4

 

Правила безпеки при користуванні електроприладами

Однією з найпоширеніших причин пожеж у зимовий період стають обігрівачі, найчастіше саморобні пристрої кустарного виробництва та низької якості, які не мають сертифікату відповідності та не відповідають технічним стандартам.

У зв’язку з цим, Головне управління ДСНС України у Запорізькій області звертається до громадян із проханням бути особливо обережними, користуючись опалювальними приладами. Використовуючи електрообігрівачі, треба неухильно виконувати елементарні правила пожежної безпеки:

  • систематично перевіряти справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів;

  • уважно вивчити інструкцію з використання приладу, та не порушувати її вимог;

  • у жодному разі не використовувати саморобні, кустарно виготовлені та пошкоджені електрообігрівачі;

  • уникати перенавантаження електромережі шляхом одночасного ввімкнення декількох потужних споживачів енергії;

  • не залишати ввімкненими обігрівачі вночі, не використовувати їх для сушки речей; не дозволяти дітям гратися з такими пристроями та наглядати за ними.

 

Пам’ятайте, лише дотримуючись правил безпеки, будучи уважними до себе та ближніх, ми зможемо уникнути більшості «сезонних» небезпек»!

У разі виникнення пожежі – негайно телефонуйте «101»!

 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz