П`ятниця, 29.03.2024, 16:22

Корисні рекомендації

Помилки, що допускаються при виборі професії, та як їх уникнути:
1. Ставлення до вибору професії як до незмінного - проаналізуйте ситуацію на ринку праці. Зверніть увагу на те, що з кожним роком з'являються нові професії. Будьте готові до того, що доведеться регулярно підвищувати кваліфікацію, освоювати суміжні спеціальності.
2. Існуючі думки про престижність професій - престижність професії повинна враховуватися тільки після виявлення Ваших інтересів та здібностей.
3. Вибір професії під впливом товаришів - професію ми обираємо самі, озирайтесь на інших лише для того, щоб побачити, чим Ви відрізняєтесь від інших.
4. Перенесення ставлення до людини, представника тієї чи іншої професії, на саму професію - при виборі професії треба враховувати насамперед особливості даного виду діяльності, а не обирати професію тільки тому, що вам подобається чи не подобається людина, що займається даним видом діяльності.
5. Захоплення тільки зовнішньою стороною професії - не будуйте ілюзій, все набагато складніше, ніж здається.
6. Ототожнення шкільного навчального предмета із професією або погане розрізнення цих понять - коло навчальних предметів набагато вужче, ніж коло професій. Наприклад, знаючи іноземну мову можна працювати: перекладачем, екскурсоводом, телефоніст міжнародного зв'язку тощо.
7. Застарілі уявлення про характер праці у сфері матеріального виробництва - в усі професії впроваджується складна і цікава техніка, тому не слід загострювати на цьому увагу.
8. Невміння чи небажання розбиратися у своїх особистісних якостях (схильності, здібності) - зверніться до профконсультантів, пройдіть тести, що допоможуть розібратися в собі.
9. Незнання або недооцінка своїх фізичних особливостей, недоліків при виборі професії. Існують професії, що можуть бути Вам протипоказані. Пройдіть медичне обстеження
Ось ще декілька порад, що допоможуть Вам уникнути помилок і розчарувань у виборі професії
Для цього необхідно виконувати послідовно такі дії:
> зберіть якнайбільше інформації про світ
професії і визначте ту сферу діяльності, яка Вас цікавить;
> вивчіть самого себе: складіть уявлення про свої інтереси, здібності, нахили; бажання.
> використайте при виборі професії формулу: "ХОЧУ - МОЖУ - ТРЕБА"
ХОЧУ - це те, що Вас приваблює в професії;
МОЖУ - це ваші можливості: здібності, знання, вміння, стан здоров'я, потрібні для обраної професії^
ТРЕБА - це попит на обрану професію на ринку праці регіону, країни;
- проаналізуйте отримані відповіді, і якщо у формулі "хочу - можу - треба" буде повторюватися одна і та сама професія, вибір зроблено вірно;
- знайдіть можливість зустрітися з представниками цієї професії і дізнайтеся, в якому навчальному закладі можна здобути відповідну спеціальність.
Ви зможете усього досягти, якщо:
- визнаєте усі свої слабкі та сильні сторони;
- визначите свої найважливіші життєві цілі;
- оптимально розподілите свій час;
- постійно займатиметесь розвитком своїх позитивних здібностей;
 Завжди пам'ятатимете, що "Переможці поводяться як переможці!".
Пам'ятайте:
Обираючи професію, Ви обираєте долю! Вибір професії - це послідовність певних кроків на шляху до Вашої долі. Остаточний вибір тільки за Вами! Професія повинна приносити задоволення, позитивні емоції, забезпечувати реалізацію Ваших можливостей, задоволення усіх Ваших бажань.

Успіхів Вам!

«  Березень 2024  »