Понеділок, 28.09.2020, 03:11
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Наше опитування
Оцените мой сайт
1. Отлично
2. Хорошо
3. Ужасно
4. Неплохо
5. Плохо
Всього відповідей: 69
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

МО початкової школи

Бути здоровим та комунікабельним- це модно!

 

Анотація перспективного педагогічного досвіду

 

 

Номінація: «Компетентнісна освіта: початкова та дошкільна».

 

Секція: «Початкова освіта»

Інформація про автора досвіду:

Осипенко Світлана Миколаївна, вчитель початкових класів, вища категорія , старший учитель

 

Контактна інформація про навчальний заклад:

Запорізька спеціалізована школа фізичної культури І-ІІІ ступенів №18 Запорізької міської ради Запорізької області

Директор: Молчанов Віктор Олександрович

Індекс: 69068 м. Запоріжжя, вул. Вороніхіна 8А,

тел./факс: 65-41-42,

e-mail: school18@mail.ru

Тема досвіду: Бути здоровим та комунікабельним- це модно!

Провідна педагогічна ідея досвіду:

Важливим завданням вчителя є: формування і розвиток уявлень дітей про здоровя, мотивування позитивного ставлення до збереження і зміцнення здоровя, формування основних життєвих навичок щодо ведення здорового способу життя та безпечної поведінки, потреби у збереженні здоровя, як важливої життєвої цінності, використання здоровязберігаючих технологій навчання, дотримання режиму рухової активності, організація збалансованого харчування, заміна авторитарного стилю спілкування вчителя з учнями на стиль співробітництва, створення позитивної емоційної атмосфери навчання, сприяння усвідомленню учнями та їх батьками цінності здоровя.

 

 

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду:

Від ставлення дитини до здоровя багато в чому залежить збереження і зміцнення його організму. Тому навчити дітей берегти і зміцнювати своє здоровя, є сьогодні одним із провідних напрямів державної політики в галузі освіти.

Науково-теоретична база досвіду:

Реалізація здійснюється за допомогою навчально-методичного комплекту для 1-4 класів «Абетка харчування» авторів Ващенко О.М., Свіриденко С.О., Чорновіл О.В, схваленого комісією з педагогіки та методики початкового навчання Науково-методичної Ради Міністерства освіти і науки України.
(методичні матеріали для вчителя, зошити для учнів).
Зміст навчально-методичного комплекту укладено відповідно до вікових фізіологічних та психологічних особливостей дітей, які навчаються у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів; базується на відповідних наукових дослідженнях у галузі харчування.

Стисла анотація досвіду:

Форми і методи реалізації уроків «Абетки Харчування» мають ігровий характер, що забезпечує активну участь дітей у процесі навчання. Вчитель пропонує такі види роботи, як: інсценування, вікторини, конкурси, ребуси, кросворди, роботу з таблицями. Завдання, які пропонуються дітям, орієнтовані на творчу роботу учнів. Це і самостійна, і колективна діяльність, робота в групах, з батьками. Використання цих форм, в свою чергу, має позитивний вплив на підвищення пізнавального процесу. Робота сприяє формуванню корисних умінь і навичок у сфері раціонального споживання їжі, готовності дотримуватись правил здорового харчування, утвердженню певних смакових переваг дітей, впливає на організацію та структуру харчування в сімях.


Враховуючи сучасні тенденції освіти, а саме Державний стандарт початкової загальної освіти, діти здобудуть особистий досвід культури спілкування і співпраці в різних видах діяльності,зможуть са­мовиразитись у творчій діяльності.

Результативність впровадження досвіду: раціональне споживання їжі, дотримування правил здорового харчування, утвердження певних смакових переваг дітей, вплив на організацію та структуру харчування в сімях.

 

Репрезентація досвіду:

  • Проведення циклу відкритих уроків :

з 2009-2010н.р.- апробація програми «Абетка Харчування»- навчальний заклад, районний, міський рівні, ЗОІППО.

  • Публікації у фахових виданнях:

Початкова освіта №2(530),січень 2010р.;

Здоровя та фізична культура №6(174), лютий 2010р.;

Початкова освіта №3(579),січень 2011р.

Тегі: абетка харчування, раціональне щоденне харчування школяра, вітаміни, поживні речовини, мінерали, групи продуктів, здоровязберігаючі технології

 

Директор школи В.О.Молчанов

Первушина І.І., 65-22-74

Бути здоровим та комунікабельним- це модно!

 

Усім хочеться бачити дітей здоровими і щасливими. Але як зробити, щоб дитина жила в ладу з самим собою, з навколишнім світом, з людьми? Секрет цієї гармонії простий: здоровий спосіб життя. Він включає в себе і підтримку фізичного здоров'я, і відсутність шкідливих звичок, і прагнення надати допомогу тим, хто її потребує . Загальновизнаним вважається той факт , що саме спосіб життя визначає здоров'я людини на 50-55 %. Не менш очевидно, що змінити його дуже важко. Стан здоров’я населення в Україні наразі є одним з найвищих державних пріоритетів, оскільки здоров’я є найпершою необхідною умовою успішного розвитку кожної людини, її навчання, праці, добробуту, створення сім’ї та виховання дітей.
Від ставлення людини до здоров’я, багато в чому залежить його збереження і зміцнення.

Навчити дітей берегти і зміцнювати своє здоров’я – один із пріоритетних напрямів державної політики в галузі освіти.

У цьому контексті завданням сучасної початкової школи є: формування і розвиток уявлень дітей про здоров’я; мотивування позитивного ставлення до збереження життя і зміцнення здоров’я; формування основних життєвих навичок щодо здорового способу життя та безпечної поведінки; виховання потреби у здоров’ї, як важливої життєвої цінності; використання здоров’язберігаючих технологій навчання; дотримання режиму рухової активності, поєднання рухового і статичного навантаження; організація збалансованого харчування; заміна авторитарного стилю спілкування на стиль співробітництва, створення емоційної сприятливої атмосфери навчання; формування в учнів та їхніх батьків усвідомлення цінності здоров’я, культивування здоров’я тощо.

Здоров’я людини залежить від її способу життя, який вела людина, починаючи ще з дитинства. Більш за все на стан здоров’я людини впливає її харчування. Правильне та здорове харчування дітей – запорука здоров’я дорослої людини в цілому. Пріорітетним завданням державної освіти є формування в учнів навичок раціонального харчування, а саме: дотримання режиму харчування; уміння складати харчовий раціон з урахуванням реальних можливостей, потреб та користі; уміння визначати і зберігати високу якість харчових продуктів.

За проведеним мною тестуванням:

40% дітей вживають частіше смажену їжу;

30% надають перевагу перекусам;

70% не вживають в достатньої кількості риби;

42% -мяса, 22% -яєць.

 

 

 

 

Враховуючи актуальність проблеми у навчанні дітей бути здоровими, з 2010-2011 навчальних років я почала впроваджувати курс «Абетка харчування».
Першочергова мета цієї
роботи – навчити дітей принципам правильного харчування і привити звичку дотримуватися цих принципів у повсякденному житті.«Абетка харчування» — перша сходинка у формуванні навичок здорового способу життя.

У довгостроковій перспективі робота націлена на формування особистої потреби слідувати здоровому способу життя: харчуватися правильно, зберігати баланс фізичного і психологічного здоров'я.
Основною метою роботи в цьому напрямі вважаю формування в учнів початкової ланки основ культури харчування як складової здорового способу життя.
Реалізація вищезазначеного курсу здійснюється за допомогою навчально-методичного комплекту авторів Ващенко О.М., Свіриденко С.О., Чорновіл О.В, схваленого комісією з педагогіки та методики початкового навчання Науково-методичної Ради Міністерства освіти і науки України.

Реалізація цього курсу проходить з використанням ігрової технології, що забезпечує активну участь дітей у процесі навчання. Зміст завдань, які пропонуються у робочих зошитах, також орієнтовані на творчу діяльність дитини (самостійну, колективну чи роботу в групах), задовольняють природні потяги дитини до дослідництва і висновків, вияву творчих здібностей.

 У своїй роботі я використовую технологію інтерактивного навчання. Адже саме інтерактивні форми і методи дають можливість створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчуває свою необхідність, розкриває свої здібності ідемонструє знання, відчуває впевненість в собі.

      Як зробити, щоб дитина не лише засвоювала нові знання, а й намагалася застосовувати їх під час вироблення нових умінь, почувала себе впевнено, бажала вчитися?

Під час уроку діти можуть вільно висловлювати свою думку і вислухати свого товариша, вчитель не є засобом «похвали і покарання», а другом, порадником, старшим товаришем.

   На мою думку, основними завданнями сучасного вчителя є залучення учнів до активної діяльності, перетворюючи тим самим школярів у суб’єктів цієї діяльності. Зацікавленість викликана вчителем на уроці, за певних умов може перерости в стійкий інтерес до знань. «Учень — це не посудина, яку потрібно заповнити, учень ― це смолоскип, який потрібно запалити». Тож, намагаюся створити ситуацію успіху, підбадьорити учня, що зазнав невдачі, похвалити навіть за незначний крок уперед. «Є успіх ― є бажання вчитися,- в свій час сказав В.О. Сухомлинський,- особливо це важливо на першому етапі навчання ― у початковій школі, де невдача приносить справжнє горе». Я намагаюся знайти та розвивати позитивні риси кожного учня. Розумію, що від уміння вчителя своєчасно їх помітити, допомогти дитині відчути впевненість у своїх силах, надати своєчасну підтримку, створити сприятливі умови залежить те, чи відчує дитина свою неповторність, чи виросте справжній талант.

На початку уроку я проводжу психологічний тренінг «У нас усе можна

 

 

 

Мої учні люблять працювати в парах та групах. Групу формую на основі особистих уподобань учнів, обираю консультантів, розподіляю обов’язки між дітьми. При створенні групи особливу увагу звертаю на психологічну єдність дітей, бажання учнів, потенціал можливостей для їх успішної спільної діяльності. Роботу будую на принципах рівноправності, намагаюсь активізувати роботу кожного учня. Працюючи в групах, діти отримують можливість спілкуватися, порівнювати, вільно висловлювати свою думку, робити спільні висновки.

Проводжу гру «Вчитель ― учень». Один виступає в ролі вчителя, а другий ― учня. «Вчитель» задає по вивченій темі питання учню, учень відповідає. Потім міняються ролями. Така гра стимулює думку дітей, сприяє кращому засвоєнню навчального матеріалу, учні можуть перевірити знання один одного, розвиваючи при цьому комунікативні навички.

Щоб швидко перевірити, узагальнити знання учнів, використовую такий метод інтерактивного навчання, як складання «Асоціативного куща». Так, при повторенні теми «Їжа-джерело енергії, росту, здоровя», пропоную дітям пограти в гру «Павутинка»: пригадати все, що вони знають про їжу і зобразити у вигляді схеми. «Кущ» асоціацій поступово розростається:

Їжа – білки (тваринне походження; рослинне походження) - жири (тваринне походження; рослинне походження) – вуглеводи – мінерали - вода

 

 

Діти вчаться вільно висловлювати свої думки. Цьому сприяє використання технології«Мікрофон»,використовуючи її як на етапі актуалізації знань учнів, так і під час узагальнення навчального матеріалу. Тримаючи в руках символічний «мікрофон» учень швидко і чітко відповідає на поставлене запитання чи закінчує висловлення.

 Спонукають учнів до активної діяльності на уроці різноманітні цікаві вправи: «Головоломка»,«Очікування», «Знайди закономірність», «Розєднай слова», «Що нового?» «Твій вибір»; ігри «Розшукуються вітаміни» , «Кулінари»,«Молочне меню»,«Хто швидше?», «Смачного», «Перевір себе», «Яка це страва?», «Краща господарочка»,«Шифрувальники», «Від 1 до 6», сюжетно-рольова гра «У ресторані»,інсценізація «Що ж нам їсти?»,«Смачні захисники»; ребуси, кросворди, загадки, різноманітні завдання. Діти здобувають особистий досвід культури спілкування і співпраці .

       Здоров'я так само заразливо, як і хвороба. «Заразити здоров'ям» - ось мета моєї роботи. А постійна заклопотаність охороною здоров'я школярів може і повинна набути характеру закону, що визначає дії педагога.
  Правильна організація роботи при впровадженні «Абетки Харчування» дає можливість запобігти перевантаженню і втомі школярів, а також допомагає дітям усвідомити важливість збереження здоров'я. Робота сприяє формуванню корисних умінь і навичок в області раціонального харчування, готовності дотримуватися правил здорового харчування; вихованню певних смакових переваг дітей; впливає на організацію та структуру харчування у сім’ях.
 На закінчення, слідом за великим гуманістом і педагогом Ж.-Ж. Руссо, хочеться сказати: «Щоб зробити дитину розумною і розважливою, зробіть її міцною і здоровою».

 

Хто до 100 років хоче жити,

Той харчуватись має правильно уміти!!!

Завантажити документ у повному обсязі

Форма входу
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz